360

360 > Home

360 stupňová videa a tedy již nejen fotografie začínají proměňovat tento svět, což můžete vidět ve video záznamech níže. Kromě možností vyfotit či natočit si na dovolené cokoli kolem sebe  všemi směry jedním stisknutím tlačítka, začíná tato oblast ovlivňovat stále více oborů. Tím nejstarším, který se  virtualitou zabývá je prodej nemovitostí. Můžete  na dálku navštívit byty a domy, které  realitní kancelář nabízí. 

Post from RICOH THETA. #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Kliknutím na plus si můžete přiblížit.

Pro snímání a natáčení 360° fotografií a videí osobně využívám Thetu S od Ricohu. Jedním jediným kliknutím získávám fotografie  prostoru, což jsem si poprvé užil na dovolené v Římě. Kameru Theta S velikosti čokoládové tyčinky jsem našrouboval na selfie tyč a mohu tak fotit a natáčet asi jeden a půl metru nad hlavou, takže svou osobou neruším kompozici prostoru, například chrámu. Ale i když selfie tyč zapomenu, jako v níže uvedené luxusní restauraci Asian Temple, tak to je skvělá 360 vzpomínka. Pusťte video a rozhlížejte se v prostoru, stačí kliknout do videa a pohybovat myší. 

360° stupňová videa

Videa i fotografie můžete v současnosti natáčet řadou způsobů. Můžete využít mobilní aplikaci, která umožní nasnímat  prostor kolem Vás. Bude to trvat několik vteřin, bude to od Vás chtít, abyste se plynule otáčeli kolem deseti vteřin kolem své svislé osy. Mnohem jednodušší, doslova bleskově oproti předchozí variantě to jde pomocí kamer, které na to jsou připravené. 

Times Square - podívejte se, motivujte se a připravte se na dovolenou. 

Ve všech úhlech nasnímaný prostor umožňuje precizně, doslova na zcela nové úrovni se připravit na  jednotlivé kroky i komplexní akce a procesy, které v nasnímaném prostoru budou prováděny. V kombinaci s virtuální realitou už byla provedena celá řada operací. 

Zde se podívejte do střediska pro výcvik astronautů a rozhlížejte se v prostoru, stačí kliknout do videa a pohybovat myší. 

Velmi zajímavou oblastí je medicína, kde se mohou studenti rychleji učit. Mohou navštívit operační sál a libovolně se rozhlížet v prostoru, stačí kliknout do videa a pohybovat myší. 


Velmi výrazně tyto možnosti ovlivní studium mnoha, ne-li všech oborů. Učebnice jsou doposud ( píši tento text v únoru 2017) vytvářeny bez jakýchkoli psychologických znalostí  toho, jak oči a lidský mozek vnímají a učí se. Linearita popisů, kde se ztrácí vztahy ( o více než 30 let starých myšlenkových mapách totiž většina autorů knih a učitelů nemá ani páru, případně  jsou natolik zajetí v zastaralých postupech učení, že je ignorují) je zásadní překážkou rychlého chápaní. Celá oblast virtuální reality, třistašedesáti stupňových fotografií a video záznamů tak bude nikoli krokem, nikoli posunem o jednu úroveň, ale o skokem lidstva o několik levelů výše. Tento 360 stupňový skok  tak bude důležitější než slavný Armstrongův krok na Měsíci. který si mimochodem můžete zažít ve virtuální simulaci Apollo 11. 

360 > Home