Hardware

Hardware pro virtuální realitu zatím k mé lítosti není kompatibilní s počítači Apple.  Kouzlo Virtuální reality, ukázka možností Tilt Brush, mne dovedlo ke koupi VR od HTC Vive a herního počítače HP Envy s Windows.  ( v roce 2010 jsem přešel z Windows na iOS a vzhledem ke komfortu, vyšší kvalitě, množství aplikací, absencí pádů které jsem zažíval v systému Windows, jsem ušetřil minimálně stovky hodin ušetřeného času...) Jsem proto zvyklý, že cokoli od Apple koupím, tak je bleskově připraveno a perfektně fungující. Při nastavování všeho ve Windows jsem (jako letitý uživatel takřka dokonale fungující jablečné technologie) trpěl jak zvíře, volal dvakrát na podporu a nepochopil, jak může tak slabý support od Microsoftu vůbec existovat. Po hodinách práce, mi pomohl kamarád, který mi na rozdíl od uvedené podpory přes telefon pomohl vyřešit situaci během 30 minut.  Rozčilení z hodin frustrace však během pár minut  ve virtuální realitě naprosto zmizelo. 

Proč, protože jsem na vlastní kůži zažil toto: 

Ve skutečnosti je to ještě lepší, než je možné z 2D videa pochopit. Kontrolory se uvnitř VR promění na cokoli je třeba a tak v Tilt Brush opravdu máte kolem ruky otáčející se menu s paletou a nástroji. Jinde se ovladače promění na ruce, nástroj či zbraň viz Virtuální Realita.

Koupil jsem si i senzor LEAP Motion - což je malá krabička snímající pohyby rukou v prostoru -  tu jsem testoval dle návodu připojený k notebooku a snažil se ovládat počítač gesty s pomocí aplikací, ty mne však nepřesvědčily - použití na přesno se člověk musí dlouho učit na rozdíl od kontrolorů Vive, které fungují okamžitě a neuvěřitelně přesně. Takže  pokud nejste kyber nadšenec odvařený z toho, že můžete mávat rukama nad počítačem a vidět na obrazovce, že otáčíte kostkou, pak jsem vám asi právě ušetřil další tisícovky za nákup něčeho, co až tak praktické zatím není. Budoucnost to věřím změní, ale i LEAP Motion pro mne trpí podobnými "mouchami" jako VR aplikace pro mobilní telefony - jsou na začátku, dost primitivní a ovládání komplikovanější. 

HTC Vive se svými ovladači  se stal splněným snem.